Не секрет, що сьогодні питанням сталого розвитку приділяється все більше уваги. Споживачі хочуть відповідально ставитися до продуктів і послуг, якими вони користуються. Бізнес хоче заощаджувати гроші, повторно використовуючи те, що можна, і витрачаючи менше ресурсів. Це означає, що з боку бізнеслідерів та їхніх користувачів зростає попит на відновлення їхніх зусиль у сфері сталого розвитку.
Одна справа будувати сталий бізнес з нуля. А як щодо вже існуючих компаній, які прагнуть покращити свій сталий розвиток постфактум? Успішні компанії відзначають постійне вдосконалення. Незалежно від того, чи ваш бізнес вже впровадив програму сталого розвитку, чи створює її вперше, розвиток має вирішальне значення. Щороку на ринку з'являються нові технології, які дають можливість усім компаніям розвивати свої поточні зусилля у сфері сталого розвитку. Інвестори продовжують вимагати соціальної відповідальності як показника довгострокового успіху. Тим часом, регуляторні норми щодо сталого ведення бізнесу стають все більш агресивними.
Ці фактори означають, що бути «зеленим» і діяти відповідально вимагає постійної, безперервної роботи від усієї вашої компанії. Ось як зробити бізнес більш стійким, спираючись на ваші поточні зусилля.
1. Оцініть свої поточні практики
Будь-який бізнес, який прагне підвищити рівень сталого розвитку, повинен оцінити, з чого він починає. Якщо ви ще не вимірюєте та не відстежуєте свою програму сталого розвитку, аудит ваших поточних практик має вирішальне значення. Проаналізуйте все від споживання електроенергії та палива до ланцюжка поставок. Подивіться на свої сильні сторони та визначте сфери, які потребують вдосконалення. Важливо встановити орієнтир для ваших поточних практик, щоб ви могли виміряти успіх.
Наприклад, щоб розробити ефективний план зі скорочення відходів, потрібно знати, скільки сміття ви відправляєте на звалища щороку. Також потрібно проаналізувати склад сміття, щоб визначити можливості для повторного використання, переробки та пожертвування. Після того, як ви впровадите свої стратегії зі скорочення відходів, ви зможете оцінити їхній успіх, порівнявши поточні обсяги відходів, що вивозяться на звалище, з контрольним показником.
2. Формалізуйте свій план сталого розвитку
Якщо ви ще не включили питання сталого розвитку до місії вашої компанії, вам потрібно створити план впровадження нових сталих практик. Ваш офіційний план визначатиме пріоритети та встановлюватиме цілі для вдосконалення з конкретними термінами виконання. Наприклад, ви можете поставити собі за мету скоротити споживання енергії на 25% протягом наступних трьох років або перевести весь свій автопарк на електромобілі протягом наступних п'яти років.
Ваш план також може включати конкретні кроки для досягнення цілей сталого розвитку та визначення відповідальних за них. Дуже важливо, щоб ваш план сталого розвитку передбачав підзвітність. Це допоможе вашій команді реалізувати проєкт за графіком.
3. Почніть з малого
Якщо ваша компанія вперше впроваджує заходи зі сталого розвитку, варто почати з однієї-двох програм. Вони допоможуть вам набрати швидкий імпульс завдяки вашій екологічності. Попутно кожен у вашій компанії дізнається про деякі виклики та перешкоди, пов'язані з впровадженням змін, що може підготувати їх до ваших майбутніх зусиль. Починаючи з того, чого ваша команда може досягти, ви можете отримати ранню підтримку для досягнення ваших цілей.
4. Залучайте працівників до ваших зусиль у сфері сталого розвитку
Будь-яка ініціатива зі сталого розвитку потребує підтримки працівників на всіх рівнях вашої організації. Працівники повинні розуміти свою роль, чи то не забувати вимикати комп'ютери, коли йдуть ввечері, чи робити щось більш активне. Вони також повинні вірити в цю справу, щоб згуртуватися навколо неї.
Як керівник компанії, залучайте своїх співробітників до розробки плану сталого розвитку. Запитуйте їхню думку та дізнавайтеся, що працівники хочуть бачити у ваших програмах. Впровадження ідей від вашої команди може допомогти вам отримати більшу підтримку в масштабах всієї компанії. Ви також можете створити стимули для сталого розвитку, наприклад, запропонувати винагороду працівникам, які їздять на роботу велосипедом. Перетворіть сталий розвиток на виклик, наприклад, дні нульових відходів або дні «принеси свій обід».
5. Підтримуйте надійну сертифікацію сталого розвитку бізнесу
Сертифікація це чудовий спосіб порівняти та оцінити ваші практики сталого розвитку. Виконання всіх вимог для отримання цього сертифікату дає вам впевненість у тому, що ваш бізнес працює правильно. Відмітивши всі необхідні критерії, ви зможете заповнити прогалини у своєму плані сталого розвитку. Це також запевнить ваших клієнтів, що ваша компанія докладає зусиль для того, щоб стати «зеленою». Організація з сертифікації може забезпечити незалежну перевірку ваших зусиль у сфері сталого розвитку.