пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Як створити більш сталий бізнес


Щоб побудувати бізнес, в основі якого лежить сталий розвиток, ви повинні впроваджувати екологічні практики в кожну операцію. Подумайте, як кожен відділ і функція вашого бізнесу може позитивно вплинути на навколишнє середовище та обмежити його вплив на нього. Ось шість сфер, які варто взяти до уваги.


1. Зробіть сталий розвиток своєю місією

Якщо ви будуєте бізнес з нуля, або навіть якщо у вас вже є відомий бренд, включіть питання сталого розвитку в місію вашої компанії. Якщо екологічність ще не є частиною вашої місії, варто створити стислу декларацію, в якій коротко викладіть ваші цілі сталого розвитку. Сертифікація «зеленого» бізнесу часто вимагає від компаній мати загальну місію, яка регулює їхні практики сталого розвитку.


Основні цінності допомагають вашій команді організувати свої зусилля навколо центральної мети, водночас забезпечуючи підзвітність кожного. Вони визначають і уточнюють ваші пріоритети та формалізують зобов'язання вашої компанії щодо захисту довкілля. Коли ви пишете заяву про місію для своїх екологічних бізнес практик, співпрацюйте з тими, хто приймає рішення. По-перше, вкажіть, чому сталий розвиток є важливим для вашої компанії. Запишіть конкретні цілі, перелік пріоритетів і конкретні дії, які ви будете використовувати для їх досягнення. Насамкінець, сформулюйте бачення майбутнього та визначте, як ви будете вимірювати успіх. 


2. Створіть зелений продукт

Якщо сталий розвиток є частиною місії вашої компанії від самого початку, у вас є можливість створити екологічний продукт за задумом. При цьому віддавайте перевагу екологічно чистим матеріалам. Незалежно від того, чи ви виробник, чи будівельна компанія, у вас є можливість отримувати матеріали від етичних постачальників. Обираючи матеріали, зверніть увагу на те, чи відповідають вони цим характеристикам.


3. Зберігайте та відправляйте свою продукцію екологічно чистими способами

Далі, переконайтеся, що ви використовуєте сталі практики з вашою готовою продукцією. Зберігайте продукцію в приміщенні, яке заощаджує воду та енергію, і пакуйте її в багаторазові транспортні коробки. Якщо можливо, обладнайте свій склад сонячними батареями або співпрацюйте з третьою стороною, яка використовує відновлювані джерела енергії. Якщо вам потрібно позбутися непроданої продукції, подумайте про те, щоб пожертвувати її або переробити.


4. Ставайте «зеленими», де це можливо

Якщо ви керуєте компанією, що надає послуги, або подорожуєте на роботу, зробіть інші кроки для створення сталого бізнесу.


Наприклад, будівельна компанія повинна використовувати екологічні практики на кожному будівельному майданчику. Це може означати використання паливно ефективної будівельної техніки та відмову від зайвого використання води. Також дуже важливо ефективно управляти відходами, щоб уникнути забруднення території навколо будівельного майданчика. 



5. Подумайте про свій бек офіс

Багато компаній працюють над тим, щоб зробити свою продукцію та послуги, що надаються клієнтам, екологічно чистими. Хоча ваші клієнти можуть рідко бачити ваш офіс, він так само важливий для побудови екологічного бізнесу. Всі принципи, які застосовуються до виробництва екологічних продуктів або будівництва екологічних будівель, повинні також застосовуватися до вашого офісу. 


Ваш офіс повинен працювати над тим, щоб бути енергоефективним і зменшити кількість відходів. Досягнення цієї мети може включати в себе як конкретні політики, так і підтримку співробітників. Наприклад, оснащення офісу сміттєвими баками  це розумний перший крок, але він не принесе користі, якщо ви не нагадуватимете працівникам про необхідність їхнього використання та не проінструктуєте персонал про те, які матеріали можна переробляти, а які ні. Якщо можливо, перейдіть на безпаперовий документообіг або зменшіть кількість паперових документів, які друкує ваш офіс. Використовуйте енергоефективні комп'ютери та офісне обладнання, а також переконайтеся, що ваша команда вимикає живлення та вимикає світло в кінці робочого дня.


6. Віддавайте

Благодійність може бути важливою частиною вашої стратегії сталого розвитку. Наприклад, коли ваша компанія жертвує невикористані предмети громаді, ви запобігаєте їх потраплянню на звалище. Грошові благодійні пожертви або можливості для волонтерства в команді також можуть бути частиною вашої місії сталого розвитку. Ваша компанія може співпрацювати з неприбутковими організаціями, які підтримують збереження довкілля. Це навіть може бути частиною вашої бізнес моделі. Наприклад, багато компаній жертвують певний відсоток своїх доходів від продажу певних продуктів на користь неприбуткових організацій, зазначених на етикетці продукту.


Благодійність також може допомогти компенсувати бізнес практики, які складно зробити сталими іншими способами. Наприклад, якщо вам доводиться випускати вуглецеві викиди для доставки продукції по всьому світу, розгляньте можливість придбання компенсаційних квот або пожертвуйте кошти на посадку дерев, що дозволить вам бути вуглецево нейтральним підприємством.