вівторок, 10 грудня 2024 р.

8 зелених стратегій для бізнесу

Які конкретні екологічні бізнес практики та стратегії може застосувати ваша компанія, щоб зменшити свій вплив на планету? Ось вісім ідей зі сталого розвитку для бізнесу.


1. Заохочуйте віддалену роботу

Хоча не кожен бізнес може підтримувати віддалену роботу, багато хто може перейти на частково віддалену або гібридну робочу силу. Якщо це можливо для вашої команди, ви зможете зменшити споживання енергії. Заохочення віддаленої роботи може миттєво знизити ваші рахунки за електроенергію. Ви витрачатимете менше на освітлення, клімат контроль та підключене офісне обладнання. Ця економія енергії також означає менше навантаження на навколишнє середовище. Хоча працівники все ще використовують електроенергію, працюючи вдома, їхній вплив на навколишнє середовище менший, ніж в офісі.


Крім того, працівники, які не їздять на роботу, не викидають в атмосферу шкідливих парникових газів. Вони зменшують кількість викопного палива, яке використовують щотижня, заощаджуючи свої гроші та допомагаючи планеті. Щоб побачити, як робота з дому може зменшити вплив вашої компанії на навколишнє середовище, уявімо приклад компанії з 500 працівниками. Якщо кожен працівник проводитиме 50% свого часу, працюючи віддалено, вони разом використають на 98 958 галонів газу та на 5 049 барелів нафти менше.


Ваш бізнес також помітить деякі інші дивовижні екологічні переваги. Наприклад, віддалена робота може збігатися з переходом на безпаперовий документообіг. Оскільки більше роботи виконується без паперу, ваша компанія збереже дерева. Коли працівники варять каву вдома, їм не потрібно використовувати одноразові стаканчики з пластиковими кришками. Якщо вони обідають вдома, а не замовляють їжу, вони не використовують одноразовий посуд з ресторанів чи кафетеріїв. Все це означає менше відходів у ваших сміттєвих баках.


2. Купуйте екологічне офісне приладдя

Хоча інтернет та цифрові інструменти для співпраці полегшили скорочення споживання паперу, більшість офісів не можуть повністю відмовитися від нього. Іноді необхідно або продуктивніше роздрукувати якусь роботу чи документ. Крім паперу для принтера, папірці PostIt та блокноти залишаються зручними офісними інструментами. Чи то для того, щоб записати нагадування, чи то для того, щоб записати список справ на день, ніщо не може зрівнятися з ручкою та папером для багатьох завдань.


Більшість офісів покладаються на постійне постачання паперу. Якщо ви не можете вирізати весь папір, переходьте на папір з вторинної сировини. Перероблений папір рятує дерева та запобігає потраплянню паперу на звалища. Простий акт вибору переробленого паперу може мати хвильовий ефект. Папір, врятований від звалищ, знижує споживання енергії та води, а також зменшує забруднення навколишнього середовища. Кожне дерево, врятоване переробленим папером, поглинає 48 фунтів вуглекислого газу щороку. 


Окрім паперу, компанії можуть перейти на екологічніші версії багатьох канцелярських товарів. Замість одноразового пластикового посуду для кухні, подумайте про багаторазові столові прилади та посуд. Або ж перейдіть на посуд і тарілки, виготовлені з екологічно чистого бамбука. Ваша компанія також може вирізати одноразові паперові стаканчики біля кулера для води і попросити співробітників використовувати замість них багаторазові пляшки для води. 


Враховуйте екологічність при виборі будь-яких витратних матеріалів для вашого офісу. Паперові рушники, мішки для сміття та миючі засоби  все це можна придбати в екологічно чистих варіантах. Замініть чорнило чи тонер у вашому принтері на багаторазові картриджі, а сам принтер  на більш економну модель. 


3. Переробка та повторне використання

Переробка відходів є важливим кроком для будь-якого закладу, щоб підвищити його екологічність. Зробіть переробку відходів в офісі максимально простою, встановивши контейнери для вторинної переробки поруч з усіма сміттєвими баками. Створіть таблички, які нагадуватимуть працівникам, що можна переробляти, а що ні, щоб запобігти потраплянню вторинної сировини у смітник.


На рівні всього закладу, компактор для відходів може заощадити гроші на вашій програмі переробки відходів. Розбиваючи перероблений картон і папір на компактні пачки, ви можете запланувати меншу кількість вивезень відходів і зібрати більше вторсировини за одне вивезення.


Ви також можете переробляти специфічні бізнес-відходи у дивовижні способи. Наприклад, ваше паливо для опалення та будь-які машинні, індустріальні, картерні та суднові мастила можуть бути перероблені на нафтову сировину. Сміттєспалювальний завод може перетворити відходи, що не підлягають вторинній переробці, на енергію.  


Важливо також враховувати сфери, в яких можна повторно використовувати відходи. На виробництві часто можна утилізувати та переробити дефектні вироби. Інші підприємства використовують коробки, які постачаються разом з товарами, для зберігання або відправлення товарів.


4. Пожертвуйте приладдя у хорошому стані

Багато компаній мають багато витратних матеріалів, які їм більше не потрібні або можуть отримати друге життя в чиїхось руках. Як виробник, ви можете пожертвувати надлишки продукції або залишки витратних матеріалів організаціям, які їх потребують. Будівельні компанії можуть пожертвувати надлишки будівельних матеріалів таким організаціям, як Habitat for Humanity. 


За межами цих спеціалізованих галузей будь-яка компанія може пожертвувати непотрібне канцелярське приладдя організаціям, які роздають шкільне приладдя малозабезпеченим учням. Багато програм також приймають на переробку тонер і картриджі для струменевих принтерів, які неприбуткові організації використовують для збору коштів.


Якщо ваша компанія нещодавно провела ребрендинг, у вас можуть залишитися залишки рекламних матеріалів із застарілими логотипами та слоганами. Подумайте про те, щоб пожертвувати багаторазові пляшки для води, кавові горнятка, одяг, сумки та інші подібні речі тим, хто їх потребує. Якщо у вашій компанії залишилися залишки їжі після офісної вечірки, пожертвуйте продукти, що не псуються, до місцевого продовольчого банку.


Будь-які товари, які ваша організація жертвує замість того, щоб їх викидати, зменшують кількість відходів. Ви врятуєте сміття від потрапляння на звалища та від подорожі на великі відстані до місць утилізації відходів. Пожертвувавши товари, ви допомагаєте місцевій громаді. Ви також можете вирахувати деякі пожертви з ваших податків.


5. Зменшуйте кількість відходів

Найраціональніший спосіб поводження з відходами  це виробляти їх менше. Зменшуючи кількість відходів, ви можете захистити навколишнє середовище та зменшити викиди парникових газів. Розгляньте такі стратегії, як відмова від паперу або зменшення кількості паперу, який використовує ваша компанія. Також корисно інвестувати в обладнання та матеріали з довшим терміном служби, щоб запобігти їхньому швидкому потраплянню на звалища. Якщо ви займаєтеся виробництвом або будівництвом, використовуйте найкращі галузеві практики, щоб зменшити надлишок матеріалів. 


6. Підвищення енергоефективності

Енергоефективність є одним з головних пріоритетів багатьох компаній. Завдяки енергетичним ініціативам компанії можуть знизити свої операційні витрати, зменшивши залежність від електроенергії та викопного палива. Вони також можуть допомогти планеті. У 2017 році США заощадили 147 мільйонів метричних тонн викидів вуглекислого газу завдяки економії електроенергії. Підвищення енергоефективності охоплює багато стратегій. У поєднанні ці зусилля значно знизять ваші рахунки за електроенергію, зменшать залежність від викопних видів палива та допоможуть запобігти викидам вуглекислого газу в атмосферу.


7. Заощаджуйте воду

Разом з енергоефективністю, економія води заощаджує гроші вашої компанії на комунальних послугах, допомагаючи вам досягти цілей сталого розвитку. Окрім прямого впливу на навколишнє середовище, зменшення споживання води економить електроенергію, що витрачається на нагрівання води. 


Комерційні будівлі можуть заощаджувати воду, встановлюючи змішувачі, туалети та пісуари з низьким витратою води у ванних кімнатах і на кухнях компаній. Безконтактні датчики також можуть економити воду, запобігаючи ненавмисному відкриванню кранів. Ви можете покращити використання води в ландшафтному дизайні, висаджуючи рослини, які не потребують багато поливу. Зробіть свою систему поливу більш ефективною та запрограмуйте її на вимкнення у дощові дні.


Поряд з економією води, вам може знадобитися розглянути екологічні способи поводження з вашими стічними водами. Незалежно від того, чи є ви виробником, чи працюєте в офісній будівлі, вода, яку ви використовуєте, потребує очищення, щоб зменшити її вплив на навколишнє середовище.


8. Безпечне поводження з хімічними речовинами

Хімічні речовини, які ви використовуєте у своїй діяльності щодня, можуть впливати на навколишнє середовище. Там, де це можливо, використовуйте екологічно чисті хімікати, схвалені EPA для миючих засобів. Використовуйте нехімічні рішення для боротьби зі шкідниками та бур'янами.